SAFESTEP czy SOFT SOLE? Co to jest?
SAFESTEP czy SOFT SOLE? Co to jest?

 

 

 

 

 

 

 

Dwie różne podeszwy - dwa różne zastosowania!

 

PODESZWA SOFT SOLE - DLA KOGO?

Softsole są lekkie i przewiewne posiadają miękką zamszową podeszwą.

 • Idealne na co dzień. Do zabawy w domu, kiedy dzieci cały dzień spędzają w kapciach. Zamszowa podeszwa gwarantuje właściwą termoregulacje i stopa po całym dniu pozostaje sucha.
 • Sprawdzają się w żłobku, nie krępują ruchów i pozwalają wygodnie bawić czas na podłodze. A stópka jest chroniona i nie poci się.
 • Najlepsze jako pierwsze buciki. W pierwszych krokach najważniejsze jest to aby stopa czuła podłoże, aby się go nauczyła. Nie można tego utrudniać twardą podeszwą. Wtedy ta naturalna nauka się zaburza. Wiadomo, że stopa musi być chroniona przed czynnikami zewnętrznymi jak chłód czy owady lub drobne zabawki. Ochronę przed tym zapewnia zamszowa podeszwa, która jednocześnie daje pełną swobodę.

   

   

  PODESZWA SAFESTEP - DLA KOGO?

  Safestep są na naturalnego kauczuku i dają pełną przyczepność stopy do podłoża kiedy dziecko biega, skacze. Idealne na każde wygłupy.

  • Idealne na co dzień. Do zabawy w domu, ale również na suchy trawnik, do piaskownicy czy na krótki spacer. Buciki są elastyczne, dając stopie pełną swobodę, ale głownie dają gwarancje, że się nie poślizgnie na śliskiej nawierzchni.
  • Najlepiej sprawdzają się w  przedszkolu gdzie często podłoga jest zachlapana lub jest śliska np. na korytarzu czy sali ćwiczeń.
  • Zapewnia dobrą termoizolację. To znaczy że lepiej chroni przed chłodem podłogi ale przez to jest mniej przewiewna. Podeszwa jest podwójna - od środka zamszowa, a od zewnątrz nieco mniejsza - kauczukowa. Daje to pełną swobodę ruchu. 


  ARTYKUŁ

  Jak boso w żłobku czy przedszkolu?

  Czas przedszkolny to czas edukacji poprzez zabawę, który nasze dzieci spędzają w różnych pozycjach- najczęściej na podłodze. Ważne jest by ich ruchy nie były niczym skrępowane.
  Niewygodne ubrania, twarde obuwie mogą przyczyniać się do przyjmowania tzw. wymuszonych pozycji, które zaburzają prawidłowy rozwój ruchowy naszych dzieci i do-prowadzają m.in. do wad kręgosłupa. Bardzo powszechny wśród przedszkolaków jest „siad żaby”, w którym nogi dziecka układają się w kształt litery ”W”. Jest to pozycja niebezpieczna gdyż jej długotrwałe utrzymywanie może doprowadzić do koślawości kolan.
  Warto również pamiętać, że dzieci mają nieukształtowany mechanizm termoregulacji. Dziecko przedszkolne jest w ciągłym ruchu. sztuczne, nieprzepuszczające powietrza materiały, z których uszyte są ubrania i buciki mogą prowadzić do nadmiernej potliwości skóry dziecka i zmniejszyć jego poczucie komfortu podczas zabawy. , co powoduje, nadmierną potliwość, szczególnie stóp, wywołaną nieodpowiednim obuwiem.

  Jak boso? czyli najlepiej!

  Rozwiązaniem są buciki typu SOFT SOLE czyli skórzane kapcie z miękką podeszwą z zamszowej skóry. Zamsz idealnie odprowadza nadmierną ilość wody i pozostawia stopę suchą przez cały okres przedszkolnej zabawy.
  Właśnie dlatego, że dzieci w kapciuszkach spędzają mnóstwo czasu, dbamy o to, aby buciki były lekkie i elastyczne, a stopa w nich nie pociła się.

  Marka baBice® kładzie duży nacisk na jakość - tylko naturalne surowce.

  Wykorzystujemy wyłącznie materiały bezpieczne, produkowane na terenie UE, współpracujemy z dostawca-mi spełniającymi restrykcyjne normy i regularnie wysyła-my nasze surowce do badań laboratoryjnych. W związku  z certyfikatem TÜV, jesteśmy zobowiązani do utrzymania najwyższej jakości zarówno jeśli chodzi o surowce jak  i o cały proces produkcji. Oczywiście to nie wszystko, naj-ważniejsza jest zawsze wygoda.

  Z dbałością o szczegół.

  Skórzane aplikacje są ręcznie wykrawane za pomocą stalowych wykrojników. Poszczególne części bucików są sprawnie naszywane przez zespół naszych, doświadczo-nych krawcowych. A nad całością produkcji czuwa kontrola jakości.
  Każdy motyw jest specjalnie dla nas zaprojektowany przez grafików, aby spełniać wymagania zarówno mam jaki i dzieci. Wzory są odzwierciedleniem bogatej wyobraź-ni naszych dzieci od chłopięcych samochodów i maszyn budowlanych poprzez dinozaury aż do dziewczęcych słodkich kompozycji. Maluchy są krytyczne jeśli chodzi o wzory aplikacji, a nawet poszczególne kolory jej elementów, dla-tego staramy się, aby każdy znalazł coś co go zainteresuje.

  Idea baBice® 

  W baBice® wyznajemy zasadę, że stópki powinny mieć nieskrępowaną swobodę ruchów i kształtować się naturalnie bez niepotrzebnych obciążeń jak, ciężkie podeszwy, twarde zapiętki i grube, nieoddychające materiały... Dzieci zmieniają pozycje kilkadziesiąt razy dziennie, wyobraźmy sobie że ktoś każe nam robić to samo, ale w butach roboczych lub narciarskich....Koszmar! 

  Jak boso! To nasze hasło! Kierujemy się opinią le-karzy ortopedów. Wiemy, że zdrowa stopa człowieka to jeden z najdoskonalszych układów ruchu- nie trzeba jej wspomagania. Dlaczego więc mamy uszczęśliwiać stópki na siłę?  Raczkowanie, bieganie i skakanie na bosaka, naturalnie wzmacnia mięśnie i ścięgna, a dzieci balansując stopa-pięta oraz na ich bocznych krawędziach, uczą się równowagi i koordynacji, kształtując właściwą postawę. Do tego dążymy w projektowaniu naszych miękkich, od-dychających kapciuszków. Stópka jest chroniona, ale nie ograniczana, a miękka-skórzana podeszwa pozwala na masowanie receptorów.  Warto więc wybierać obuwie elastyczne, lekkie i z naturalnych materiałów jak skóra, len czy bawełna. Pytajmy też sprzedawców o certyfikaty  i badania laboratoryjne, to bardzo ważne!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Instagram
Instagram
Sklep internetowy Shoper.pl