FAQ Pytania

 

 

 1. JAK ZMIERZYĆ STÓPKĘ - JAK DOBRAĆ ROZMIAR  

Jeśli chcesz dobrać prawidłowo rozmiar bucika do stopy dziecka, to odrysuj stopy dziecka bez skarpetek, na kartce papieru. Ołówek lub długopis trzymaj prostopadle do kartki. Możesz stopę okrążyć kilkukrotnie ołówkiem. Najlepiej odrysuj obie stopy, ponieważ czasami wielkość stóp różni się od siebie, wtedy wybierz dłuższą stopę.

Zmierz wykonany obrys, wykonując linię od pięty do najdalszego końca palca. Do tego wymiaru należy dodać od 0,5 cm do 1,0 cm. W przypadku bucików Safestep czyli z kauczukową podeszwą dobrze jest zostawić paluszkom więcej przestrzeni od 1,2 cm do 1,2 cm.

Następnie znajdź wynik w tabeli poniżej. W linii znajduje się przybliżony wiek dziecka oraz rozmiar. Rozmiarówka bucików typu soft sole jest łamana pomiędzy dwa rozmiary.

UWAGA: Długości wkładki podany w tabeli, to odległość od szwu do szwu, uzyskany po odwróceniu bucika na lewo. Długość podeszwy może się nieznacznie różnić ponieważ buty wykonywane są ręcznie.

TABELA ROZMIARÓW TUTAJ

 

 

 

 2. JAK CZYŚCIĆ BUCIKI  

  • Jeśli podeszwa się zabrudzi lub zacznie się ślizgać, wystarczy wyczyścić ją szczotką do zamszu lub bardzo drobnym papierem ściernym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy zakładać obuwia z zabrudzoną, mogącą się ślizgać podeszwą. WAŻNE JEST TO ABY PODESZWĘ CZYŚCIĆ REGULARNIE, wtedy dłużej zachowa swoją naturalną przyczepność do podłoża.
  • Brudne buty można przetrzeć wilgotną szmatką lub szczotką/gąbką z mydłem lub preparatami do skóry.
  • Nie należy prać butów w pralce, suszyć na kaloryferze, na słońcu lub w suszarce bębnowej.
  • Jeśli buty ze skóry licowej wymagają zmiękczenia, czysta wazelina jest najlepszym rozwiązaniem.
  • Wycieranie się, odbarwianie  lub brudzenie się zamszu jest procesem naturalnym.

 

 3. Jakie buciki wybrać? SKÓRA LICOWA czy ZAMSZ  

  Buciki ze skóry licowej  są praktyczniejsze; można je łatwo przetrzeć i wyczyścić zabrudzenia wilgotną ściereczką lub gąbką z pianą z mydła. 

W przypadku bucików do przedszkola czy żłobka jest to ważne, ponieważ dzieciaki często spędzają czas na podłodze.

  Nasze buciki zamszowe  są w stonowanych, subtelnych kolorach. Cieszą oko i pasują do wielu stylizacji, szczególnie dziewczęcych; Jednak zamsz jest dosyć wymagający i trzeba o niego dbać regularnie. Tak samo jak o nasze produkty z zamszu; należy czyścić szczotką do zamszu a do czyszczenia używać specjalistycznych preparatów do zamszu; Wybierając buciki zamszowe trzeba pamiętać, że zamsz jest niejednorodny i lubi się odbarwiać pod wpływem warunków atmosferycznych.

Dlatego w naszej ofercie buciki z zamszu - który jest delikatny i miły w dotyku - polecamy w zakładce NIECHODKI jako pierwsze buciki, delikatne i przewiewne. Idealne na małe stópki. 

 

  4. PIERWSZE BUCIKI DLA MOJEGO DZIECKA - jakie wybrać?  

Buciki baBice typu soft sole idealnie nadają się dla dziecka, które stawia pierwsze kroczki, z trzech powodów:


 Po pierwsze:  wykonane są z miękkiej skóry, która nie podrażnia delikatnej stópki dziecka; są niezwykle lekkie i elastyczne dlatego nie ingerują w pierwsze kroczki; pozwalają stopie dziecka swobodnie poznawać powierzchnie po której stąpają;

 Po drugie:   Mała stopa najlepiej rozwija się boso. Lekkie i elastyczne buciki, w których stopa czuje się "jak boso", zalecane są przez lekarzy pediatrów i ortopedów jako alternatywa dla chodzenia boso. Stópka jest chroniona, ale nie ograniczana, a miękka - skórzana podeszwa pozwala na masowanie receptorów.

Raczkowanie, bieganie i skakanie na bosaka, naturalnie wzmacnia mięśnie i ścięgna, a dzieci balansując stopa-pięta oraz na ich bocznych krawędziach, uczą się równowagi i koordynacji, kształtując właściwą postawę.

 Po trzecie:  mają urocze motywy i kolory dlatego dzieci chętnie je zakładają. Każdy maluch wybierze coś dla siebie z naszej kolekcji. A każda mama znajdzie kolor który pasuje do ubranek pociechy.

 

 5. SZUKAM BUCIKÓW DO PRZEDSZKOLA?  SZUKAM BUCIKÓW DO ŻŁOBKA?  

Buciki baBice to tz. kapcie domowe; wykonane ze skóry naturalnej z zamszową podeszwą. Największym atutem jest ich lekkość i elastyczność a także naturalne surowce. To sprawia, że dzieci nie czują, że mają buciki na nóżkach. Podczas wielogodzinnej zabawy na podłodze w różnych pozycjach taki bucik w ogóle nie przeszkadza.

Dodatkowo, zamszowa podeszwa ma właściwości termoregulacyjne i świetnie odprowadza wilgoć, co sprawia, że stópka, nawet po wielu godzinach, nie poci się;

Dużym atutem jest również kolorystyka i motywy; Dzieci same wybierają buciki i dlatego chętniej je zakładają; Każde z niech jest w stanie zaleźć w naszej ofercie coś dla siebie - od motywów typowo chłopięcych jak auta, poprzez dziewczęce kotki i króliczki, po zupełnie neutralne gładkie;

Dzieci zakładając buciki, które są na gumkę, uczą się również, która nóżka jest prawa, a która lewa, dlatego, że nasze aplikacje nie są symetryczne; są to odbicia lustrzane lub różne motywy na dwóch bucikach w parze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Instagram
Instagram
Sklep internetowy Shoper.pl