3 min czytania

Jaką wybrać? Doradzamy!

Podróżujesz z dzieckiem samochodem? Czasami sam fotelik samochodowy nie wystarczy, aby skutecznie chronić głowę dziecka, zapewniając mu przy tym właściwe odczucie komfortu. Ułatwienie podróży najmłodszym oraz poprawę wygody w czasie jej trwania z pewnością zapewni poduszka podróżna. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jaki rogal podróżny wybrać najlepiej.

 

Jakie są zalety poduszki podróżnej?

Poduszka podróżna typu rogal idealne dopasowuje się do kształtu ciała jej użytkownika. Przydaje się zarówno na krótkie jak i długie podróże, stabilizując właściwie kark, a tym samym doskonale relaksując dziecko. Jeżeli poduszka wykonana jest z bawełny, mamy wówczas gwarancję odpowiedniej przewiewności i wentylacji, dzięki czemu szyja dziecka się nie przegrzeje ani nie spoci. Walory higieniczne z pewnością podniesie antyalergiczne wypełnienie oraz możliwość zdjęcia pokrowca do prania.

 

Ochrona głowy dziecka podczas podróży

Czy fotelik chroni wystarczająco główkę dziecka podczas podróży? Otóż nie do końca. Wielokrotnie, nie tylko wtedy, gdy dziecko zaśnie, możemy zauważyć uciekającą główkę dziecka. Dodatkowo ruchy główki obserwujemy niemal przy każdej zmianie kierunku samochodu, przyspieszaniu czy też hamowaniu. Właśnie dlatego niezastąpionym i niezawodnym akcesorium jest specjalna poduszka podróżna, która doskonale chroni głowę i kark, usztywniając te części ciała. Poduszka stabilizuje odcinek szyjny kręgosłupa, zachowując jego fizjologiczną krzywiznę. Tym samym nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa, ale również zwiększa wygodę podczas podróży.

 

Rodzaje rogali podróżnych

Na rynku znajduje się bogata oferta rogali podróżnych, między innymi poduszki z wypełnieniem z gąbki. W tym przypadku zasadniczym problemem jest wchłanianie się wilgoci w gąbkę, co zdecydowanie zmniejsza jej walory higieniczne.

Kolejną propozycją są poduszki dmuchane. Mimo że są bardziej poręczne i charakteryzują się stosunkowo niską ceną, oferują znacznie niższy komfort użytkowania. Szybko się niszczą, a tworzywa z których są wykonane mogą zaszkodzić delikatnej skórze dziecka, wywołując m.in. zaczerwienienia czy odparzenia.

W takim zestawieniu zdecydowanie najlepiej sprawdzą się poduszki podróżne z wypełnieniem silikonowym, reagującym właściwie na temperaturę oraz ciężar ciała, zapewniającym odpowiednią wentylację. Silikonowe kulki gwarantują optymalną miękkość i sprężystość poduszki.

 

Poduszka podróżna baBice®

Poduszki baBice®  wykonane są w uniwersalnym rozmiarze 40×32 cm, dzięki czemu mogą stosować ją dzieci już od 12. miesiąca życia. Pokrycie poduszki wykonane jest z 100% bawełny polskiego producenta, posiadającej certyfikat Öko-Tex Standard. Praktyczne zapinanie pokrowca na suwak, umożliwia szybkie i łatwe zdejmowanie go do prania. Dzięki wypełnieniu z kulek silikonowych poduszka posiada odpowiednią miękkość i sprężystość. W ofercie znajduje się mnóstwo nowoczesnych, kolorowych wzorów, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie dla siebie wymarzony model poduszki.

Zapewnij swojemu dziecku beztroski sen i komfort podczas podróży! Pełną ofertę poduszek podróżnych znajdziesz tutaj.