4 min czytania

 

Pierwsze miesiące życia dziecka zakłócać mogą uciążliwe kolki. Najczęściej pojawiają się około 3 tygodnia po urodzeniu, nasilają się w drugim miesiącu, a w trzecim stopniowo zaczynają słabnąć. W takiej sytuacji rodzice mogą zauważyć, że dziecko płacze w ciągu dnia dłużej niż przez około 3 godziny bez konkretnej przyczyny – pieluszka jest sucha, a dziecko najedzone. Maluszek płacze, a mama zastanawia się, jak załagodzić ból swojego maleństwa. W przypadku tego typu dolegliwości doskonale sprawdzi się termofor dla niemowlaka, który niesie ulgę przy niepokojących objawach. Czy warto się na niego zdecydować? Jakie korzyści wynikają z posiadania termofora dla dziecka? Dowiesz się w artykule.

 

Jaki termofor najlepszy dla dziecka?

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem dla swojego dziecka standardowego termofora, to znaczy gumowego worka napełnianego gorącą wodą – zdecydowanie odradzamy!

Najlepiej sprawdzą się suche termofory, wypełnione np. pestkami wiśni. Możemy mieć pewność, że taki produkt jest w pełni ekologiczny, wykonany wyłącznie z naturalnych i zdrowych materiałów. Pestki są oczyszczane, a następnie suszone.

Uwalniają ciepło stosunkowo dłużej niż inne rodzaje ogrzewaczy, dzięki czemu z pewnością nie spowodują odparzeń, a do tego pięknie wyglądają! Termofor można używać wielokrotnie i nie traci on swoich właściwości mimo długotrwałego użytkowania.

Czemu służy termofor dla dziecka?

W przypadku niemowląt termofor najlepiej sprawdzi się, kiedy maleństwo cierpi na kolki. Wówczas nagrzewa się nim brzuszek – również przed przystąpieniem do antykolkowego masażu. Zimą doskonale wygrzeje schłodzone, np. po spacerze nóżki dziecka. Właśnie dlatego mamy często wkładają taki termofor do wózka zimą, aby zapobiec przechłodzeniom.

Termofor znajduje również zastosowanie u dorosłych. Jego właściwości docenią kobiety w ciąży, przykładając go jako chłodny kompres na opuchnięte nogi lub grzejąc nim bolący kręgosłup. Doskonale sprawdzi się po porodzie jako chłodny okład przyspieszający obkurczanie macicy. Z kolei podczas karmienia piersią przyda się jako ciepły opatrunek w przypadku zastoju pokarmu, a zimny – przy zatkaniu przewodu mlecznego, zapaleniu piersi lub przy obrzmieniach.

Podsumowując, dolegliwości, przy których najlepiej sprawdzi się termofor to:

Dla dzieci:

Ogrzewanie:

– kolka niemowlęca;

– wzdęcia;

– bóle brzuszka;

– bóle mięśni.

Chłodzenie:

– opuchlizny;

– ukąszenia owadów;

– bóle głowy;

– gorączka;

– siniaki.

 

Dla dorosłych

Ogrzewanie:

– wzdęcia;

– bóle, m.in. menstruacyjne, bóle mięśni;

– reumatyzm;

– zakwasy;

– masaż kręgosłupa.

Chłodzenie:

– migreny;

– zwichnięcia;

– redukcja worków i podpuchnięć pod oczami;

– usprawnianie krążenia krwi.

 

Jak używać termofor z pestkami?

Użycie termofora z pestkami jest bardzo proste. Wystarczy podgrzać go w kuchence mikrofalowej (przez około 1,5 minuty), w piekarniku (150 C przez około 10 minut), a także na grzejniku lub kaloryferze. Termofor doskonale sprawdza się również jako chłodzący kompres – najlepiej włożyć go w foliową torebkę i umieścić w zamrażarce na około 1 godzinę. Termofor powinno się położyć na ubranku dziecka, a nie bezpośrednio na skórze.

Termoforki od baBice® .

 

Ulga dla bolącego brzuszka maluszka!

Termoforki baBice®  wykonane są ze 100% naturalnej bawełny. Pestki wiśni znajdujące się we wkładzie są specjalnie selekcjonowane i pochodzą wyłącznie z ekologicznych upraw. Termoforki gwarantują przyjemne źródło ciepła, dzięki czemu dają dziecku poczucie bezpieczeństwa, uspokajają i relaksują. Średnica termofora wynosi ok. 16 cm, zatem idealnie dopasuje się do kształtu małego brzuszka. Bogata gama kolorowych i nowoczesnych wzorków pokrowca termofora sprawi, że każdy znajdzie dla siebie ulubiony motyw.

Wszystkie modele termoforów baBice®  znajdziesz tutaj.